آخرین اطلاعات درباره مشاغل مورد نیاز و امتیازبندی آنها برای مهاجرت به استرالیا

اولین نکته که لازم است متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت در نظر داشته باشند این است که در کمال تعجب، بعضی از رشته هایی که در لیست مشاغل استرالیا در جولای ۲۰۱۷ در سایت مهاجرت قرار گرفته اند به طور اشتباه ذکر شده اند و به طور مثال، رشته های Economist و Chemist که در این لیست آمده اند اصلا جزو رشته هایی نیستند که بتوان از آنها برای ویزاهای کاری استرالیا استفاده کرد. لیست دقیق مشاغل مورد تایید استرالیا را در لینک زیر میتوانید پیدا کنید:

https://www.legislation.gov.au/Details/F2017L00850

علاوه بر این، احتمالا در جریان هستید که برای اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹ (بدون نیاز به اسپانسرشیپ)، نیاز به این دارید که امتیاز لازم را در رشته خود کسب نمایید. تمامی متقاضیانی که رشته آنها در لیست MLTSSL استرالیا است میتوانند در صورت کسب امتیاز لازم در آن رشته، برای ویزای ۱۸۹ که ویزایی از نوع دایم میباشند اقدام کنند. اداره مهاجرت استرالیا، هر ماه ۲ بار آخرین اطلاعات را در زمینه امتیاز لازم برای هر رشته منتشر میکند و آخرین اطلاعات هم در اینباره که مروبط به دعتنامه های ۲۶ جولای میباشند در اینباره منتشر شده که این اطلاعات در زیر موجود میباشند:

امتیاز لازم برای حسابداران و حسابرسان :‌۷۵ امتیاز

امتیاز لازم برای مهندسین الکترونیک، مهندسین صنایع، مکانیک، کشاورزی، هوافضا، منابع طبیعی ، مهندسین پزشکی و مهندسین تولید:‌۷۰ امتیاز

امتیاز لازم برای مهندسین شبکه و کامپیوتر:‌ ۷۰ امتیاز

توجه داشته باشید که برای اقدام با بقیه رشته ها که در لیست MLTSSL هستند، تنها نیاز به داشتن ۶۰ امتیاز خواهد بود . احتمال بسیار زیادی هم وجود دارد که رشته هایی که در بالا ذکر شده اند و به امتیاز بیش از ۶۰ نیاز دارند، در ماههای آینده تعدیل شوند و به امتیاز کمتری نیاز داشته باشند.

 

 


منو