درباره استرالیا

درباره استرالیا

اندکی درباره استرالیا ، کشوری همراه با طبیعتی بی نظیر و اماکن دیدنی بسیار زیاد می باشد .

کشور استرالیا دارای فرهنگ ها و عقاید بسیار متفاوتی میباشد . شاید درباره استرالیا برایتان سوال باشد که چرا ،درباره استرالیا اینگونه بیان کردیم  ؟

در جواب به سوال درباره استرالیا می بایست خدمتتان عرض نماییم که کشور استرالیا از آنجایی که از دیر باز یکی از کشور هایی بوده است که مهاجران بسیار زیادی را جذب میکرده به همین دلیل مهاجرت به استرالیا بسیار رواج یافته و مردمان زیادی با ملیت و فرهنگ های متفاوتی وارد کشور استرالیا شده اند .

هستند افرادی که اطلاعات مکفی درباره استرالیا را ندارند و با کشور استرالیا و طبیعت و فرهنگ آن آشنا نیستند .

کشور استرالیا ، در جدول رده بنده جهانی ، مقام بزرگترین جزیره دنیا را به خود اختصاص داده است .

در بین تمامی قاره ها و کشور ها ، کشور استرالیا تنها کشوری است که به صورت اختصاصی یک قاره را نظارت میکند و مالک یک قاره است .

پیرو اطلاعاتی که در بالا مطرح شد ، جالب است بدانید که ، کشور استرالیا با همچنین وسعت بسیار زیادی تنها دارای24 میلیون نفر جمعیت میباشد و این به تنهایی میتواند یکی از گزینه هایی باشد که برای مهاجرت به استرالیا نیز میتوانید مد نظر داشته باشید .

شاید برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که با توجه به آماری که در بالا در رابطه با کشور استرالیا ارائه شده است ، آیا آمار و ارقامی به صورت دقیق در رابطه با افراد مقیم استرالیا ، یا کسانی که از طریق مهاجرت به استرالیا وارد این کشور شده اند و اقامت کشور استرالیا را گرفته اند موجود میباشد یا خیر ؟

در پاسخ به سوال تعداد نفراتی که از طریق مهاجرت به استرالیا وارد استرالیا شده اند تقریبا به 40% جمعیت کل کشور استرالیا میرسد .

کشور استرالیا ، یکی از کشور های لوکس و مجللی که اکثر افرادی که تصمیم مهاجرت ر ا دارند ، به آن توجهی ویژه میکنند ، مردمان کشور استرالیا دارای گویش انگلیسی هستند .

کشور استرالیا یا همان قاره اقیانوسیه ، نسبت به مساحتی که دارد ، تقریبا کوچک ترین قاره ای است که در بین قاره های جهان وجود دارد . یعنی کشور استرالیا به تنهایی یک قاره نیز ، تحت عنوان قاره اقیانوسیه محسوب میشود .

شاید برایتان جالب باشد که اطلاعاتی را درباره استرالیا در زمینه جمعیت و افزایش جمعیت آنها بدست بیاورید،روند افزایش جمعیت استرالیا در هر دو دقیقه به صورت میانگین ، 1 تا 2 نوزاد می باشد و این اصلا آمار زیادی نمیباشد .

همانطور که میدانید و پیرو اطلاعاتی که در گذشته درباره استرالیا خدمتتان ارائه نمودیم ، استرالیا ، تکه خشکی بسیار بزرگی است که در وسط اقیانوس آرام بنا شده است .

برخی از تاریخ شناسان با مطالعه بر روی شواهد و مدارک موجود ،  بر این باور هستند که استرالیا کهن ترین شهر و خشکی کره زمین می باشد .در واقع میتوان گفت که استرالیا ، مرزی است که اقیانوس آرام را از اقیانوس هند جدا ساخته است و بین این دو فاصله ایجاد کرده است .

شایان ذکر است که استرالیا در کل دنیا ، به عنوان یکی از کشور هایی شناخته میشود که دارای گوناگونی زیادی از لحاظ مذهب و ملیت مردمانش میباشد ، چرا که کشور استرالیا یکی از کشور هایی میباشد که از مهاجرت ها و مهاجرین استقبال به عمل آورده است و بدین ترتیب مردمان زیادی از نقاط مختلف دنیا به استرالیا مهاجرت نموده اند .

جغرافیای استرالیا

یکی از بزرگترین کشورها که در نیم کره جنوبی قرار گرفته است کشور استرالیا می باشد.این کشور در حوالی سال 1900 استقلال خود را اعلام کرد در حالی که پیش از  این جزو استعمارات انگلستان به شمار میرفت. پایتخت این کشو شهر کانبرا است .اگر شما از افراد معمولی سوال کنید آنها به شما خواهند گفت که سیدنی پایتخت آن است زیرا بخاطر صنعتی و تفریحی بودن نام سیدنی را بسیار شنیده ایم و همگان گمان می کنند که پایتخت استرالیا شهر سیدنی است در صورتی که به این صورت نیست.شهر کانبرا پایتخت این کشور است ولی ممکن است اسم این شهر تا بحال به گوش کسی نخورده باشد و برای او آشنا نباشد.این کشور در سال 1900 توسط ملکه ویکتوریا مستقل اعلام شد.
این کشور از نظر جغرافیایی هم بسیار شگفت انگیز می باشد. کشور استرالیا بزرگترین خشکی جهان نام گرفته ولی این بدین معنی نیست که کشور خشکی می باشد.دور تا دور این خشکی را آب پوشانده به همین خاطر کشور استرالیا دارای منبع غنی حیوانات و گیاهان و به طور کلی اکوسیستم می باشد.
از نظر جمعیتی این کشور بسیار کنترل شده می باشد و با داشتن 23 میلیون جمعیت در زمره یکی از کم تراکم ترین کشور ها قرار میگیرد.بیشترین جمعیت این کشور در شهر هایی سیدنی و ملبورن قرار دارد که از مهمترین شهرهای کشور استرالیا هم بحساب می آید. یکی از آزادی هایی که استرالیا برای مردم در نظر گرفته جدایی دین از حکومت بوده بطوری که دین رسمی در این کشور وجود ندارد و هر فردی میتواند با توجه به دین مورد نظر خود در آن کشور زندگی کند. البته این بدین معنی نیست که هر کاری که دلش خواست را انجام دهد زیرا کشور استرالیا هم همانند هر کشوری دارای قوانین و مقررات خاص خود می باشد.ولی بر اساس آماری که از دین مردم استرالیا گرفته شده بیش از 70 درصد مردم این کشور مسیحی هستند. حدود 16 درضد آن هم بی دین هستند یعنی دین خاصی را قبول ندارند.
زبان رسمی و اصلی این کشور همان زبان انگلیسی بین المللی که امروزه در همه جا رواج دارد .البته طرز تلفظ کلمات در کشور استرالیا با زبان انگلیسی انگلستان و آمریکا فرق هایی نیز دارد ولی اگر به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید در آنجا با مردم دیگر ارتباط برقرار کنید. و اما قویترین بازو ی استرالیا که اقتصاد این کشور می باشد.
اگر دقت کرده باشید مهاجرت به استرالیا و ادامه زندگی به منظور کار در استرالیا از سایر کشور ها با اختلاف زیادی بیشتر می باشد.پس می توان همین جا به اقتصاد بزرگ و قوی استرالیا پی برد.جالب است بدانید که اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی و بازرگانی که از همین دو روش سالانه میزان زیادی سود را بدست می اورد.استرالیا بخاطر بحث بازرگانی خود با کشور های ژاپن ، چین ،کره و آمریکا مراوده بیشتری نسبت به دیگر کشور ها دارد و همین باعث شده که از لحاظ بازرگانی جزو برترین ها باشد.

مهاجرت به استرالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو